Strona internetowa o charakterze bloga

Wybór odpowiedniej farby. Jaka farba pod prysznic?
13 września 2018
Apteki, w których dostępna jest viagra
27 grudnia 2019

Strony internetowe o specyficznych cechach nazywane są blogami. Są to strony, które mają specyficzną budowę, czyli składają się z wpisów, które są chronologicznie uporządkowane. Jednocześnie blog pozwala na komentarze wpisów przez użytkowników.

Obecnie definicja bloga jest trudniejsza do stworzenia. Wynika to między innymi z tego, że blogi nie zawsze są prowadzone przez jedną osobę, ale znaleźć można blogi kolektywne. Jednocześnie nie zawsze na blogu wpisy nie są kategoryzowane. Wiele blogów nie jest stronami prywatnymi, ale są to blogi specjalistyczne. Jeśli chce się określić Blog co to jest? to przede wszystkim należy określić cechy strony internetowej. Generalnie można powiedzieć, że blog to strona, które prezentuje wpisy kierowane do internautów.

 

Współczesna blogosfera

W początkach rozwoju Internetu blogi były stronami, które były prywatnymi stronami, gdzie użytkownicy dzielili się swoimi przemyśleniami. Bardzo często blogi były internetowymi pamiętnikami. W owych czasach odpowiedź na pytanie: „Blog co to jest?” była znacznie łatwiejsza. Obecnie bogosfera jest znacznie bardziej sprofesjonalizowana. Wiele blogów ma charakter specjalistyczny, jest prowadzona przez grupy specjalistów, a nawet przez firmy.

Blogi nie muszą być obecnie blogami tekstowymi. Wyróżnić można między innymi blogi w formie materiałów video, który nazywane są videoblogami. Dodatkowo występują photoblogi, gdzie prezentowane są zdjęcia, czy audioblogi, które są nagraniami dźwiękowymi wypowiedzi blogerów. Takie blogi mogą być prezentowane na własnej stronie autora lub za pośrednictwem platform internetowych.

 

Kategorie blogów

Blogi można podzielić na kategorie. Podstawową kategorią blogów są blogi osobiste. Tego rodzaju blogi opierają się na treści dotyczącej życia osobistego osoby, która bloga prowadzi. Na takich blogach można znaleźć prezentowanie doświadczeń, uczuć czy pomysłów autora. Inną kategorią blogów, która staje się obecnie coraz bardziej popularna są blogi zawodowe. Takie blogi są prowadzone przez specjalistów w celu dzielenia się wiedzą branżową, czy też promowania się w sferze zawodowej czy naukowej.

Do innych kategorii blogów zaliczyć można blogi opisujące świat, gdzie prezentowane są treści między innymi dotyczą kraju, świata, okolicy, w której mieszka bloger. Natomiast blogi hobbystyczne prezentują pasje twórcy bloga oraz są miejscem dzielenia się zainteresowaniami prowadzącego blog. Ostatnią kategorią blogów są blog relacyjne, które prowadzone są w celu nawiązywania kontaktów w Internecie, pozyskiwania nowych znajomych, utrzymywania kontaktów ze znajomymi.

Zobacz więcej na https://www.internetmaker.pl/blogowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *