Kiedy posłać dziecko do żłobka? 5 sygnałów

Panele poliwęglanowe w budownictwie. Co musisz o nich wiedzieć?
14 grudnia 2017
Wybieramy najlepsze hostessy w mieście Wrocław
20 grudnia 2017

Pierwsza wizyta w żłobku to duże przeżycie zarówno dla malucha, jak i dla rodzica. Nasza pociecha wkracza w nowy etap, wymagający od niej samodzielności, ale i oznaczający pierwsze, nowe znajomości. Czy wiesz, w którym momencie podjąć decyzję o zapisaniu dziecka do żłobka? Oto kilka sygnałów, które mogą zwiastować, że twój maluch jest na to gotowy.

Jak wiadomo, do żłobka możemy zapisać już nawet najmniejsze dzieci – decyzje zwykle podejmujemy wówczas, gdy chcemy powrócić do życia zawodowego po okresie urlopu wychowawczego. Istnieje kilka sygnałów, które mogą ułatwić ci tę decyzję.

1. Twoje dziecko szybko się uczy

Jeśli twój maluch prędko nabywa nowe umiejętności (np. samodzielne jedzenie), możesz być pewien, że w żłobku nie będzie miał problemów z poznawaniem kolejnych. Każde dziecko cechuje się odmiennym tempem przyswajania życiowych nowości, dlatego do tej kwestii powinniśmy podejść indywidualnie.

2. Chęć zdobywania nowych przyjaźni

Twój maluch jest duszą towarzystwa na każdym placu zabaw? Jeśli tak, nie musisz obawiać się o jego adaptację w żłobku. Jeśli jest przyjacielski, uczynny i potrafi się dzielić, szybko złapie kontakt z innymi dziećmi.

3. Smykałka do nauki

Mimo młodego wieku zaczyna rysować, poznawać literki i cyfry? Doskonale – zapisując tak aspirującą pociechę do żłobka, w którym wykwalifikowana kadra pokieruje go w odpowiedni sposób możesz przypuszczać, że maluch wyrośnie na szkolnego prymusa.

4. Samodzielność

To ważne, aby twoje dziecko potrafiło poradzić sobie bez towarzystwa mamy. Jeśli dobrze czuje się w towarzystwie innych członków rodziny oraz twoich przyjaciół, a ty bez problemu możesz wyjść z domu zostawiając je z kimś innym, nie musisz obawiać się, że pobyt w żłobku będzie równał się przepłakanym w kącie godzinom.

5. Potrafi pracować w grupie

Jeśli podczas zabawy widzisz, że twoja pociecha potrafi bawić się w zespole nie narzucając swojego punktu widzenia, żłobek dla dzieci to dla niej właściwe miejsce. Wszystko wskazuje na to, że zarówno wspólna nauka jak i zabawa przyjdzie mu bez większego trudu.

 

Oczywiście – predyspozycje dziecka to jedno. Po drugiej stronie stoi renoma żłobka oraz odpowiednio przygotowana kadra, która umożliwia dziecku prawidłowy rozwój – w tym efektywną naukę i dobrą zabawę, aż do powrotu mamy. Przed wyborem żłobka dla dzieci warto zebrać szczegółowe opinie o placówce. Przykładem tej dobrze zarządzanej jest żłobek w Poznaniu: http://lechitki.pl/, cieszący się wieloletnim zaufaniem rodziców oraz doskonałymi efektami wychowawczymi.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *