Adopcja na odległość – okaż dobre serce!

Kitesurfing, a korzyści dla organizmu
14 lutego 2018
Profesjonalny prawnik w Gliwicach
20 lutego 2018

Adopcja na odległość cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Coraz więcej osób chce pomagać potrzebującym dzieciom z krajów trzeciego świata, co daje im szansę na normalne życie i możliwość prawidłowego rozwoju. Współpracując z fundacjami, które umożliwiają podobną pomoc niewielkim kosztem możemy przyłożyć się do tego, by potrzebującym żyło się odrobinę lżej.

Adopcja na odległość – jak to wygląda?

Aby dokonać adopcji na odległość, skontaktuj się z fundacją, która wspiera afrykańskie domy dziecka, taką jak np. http://moyo4children.eu/adopcja-na-odleglosc/. Ważne, by dobierać sprawdzone placówki, które z całą pewnością uzyskane środki przekażą na szczytne cele. Dobre fundacje zajmujące się adopcją na odległość dysponują siecią wolontariuszy i misjonarzy, którzy na miejscu są w stanie udzielić dzieciom należytej pomocy.

Nie tylko pomoc pieniężna

Środki przekazywane potrzebującym maluchom w Afryce nie służą wyłącznie zapewnieniu im godnego bytu, czy edukacji. To również gwarancja ochrony przed ich ich bliskimi, którzy niejednokrotnie dopuścili się wykorzystywania na tle seksualnym, czy przemocy. Godziwe życie w bezpiecznej placówce to dla afrykańskich dzieci jedyna szansa, by w przyszłości nie pójść w ślady rodziców.

Pomoc technologiczna

Fundacje zajmujące się adopcją na odległość pełnią również ważną rolę cywilizacyjną. Do wielu wiosek doprowadzają bieżącą wodę, zajmują się budową paneli słonecznych. Wdrażają projekty związane z rolnictwem i sadownictwem, które miejscowej ludności pomagają samodzielnie zapewniać sobie środki potrzebne do życia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *