Jakie istnieją systemy dachów zielonych?

Centrum Polski a hostessy Łódź
16 lipca 2018
Wybór manetek rowerowych
16 lipca 2018

Systemów dachów zielonych wykorzystywanych w ich tworzeniu jest mnóstwo. Przy podjęciu tak ważnej decyzji o założeniu tego rodzaju dachu, warto zorientować się wpierw, jakie mamy opcje i które z nich sprawdzą się najlepiej, przede wszystkim pod względem naszego przyszłego bezpieczeństwa. Z popularniejszych rozwiązań możemy wyróżnić typy dachów tj. ekstensywne oraz intensywne. Czym one się różnią między sobą?

Popularność dachów zielonych spowodowała, że rozwój systemów stasowanych do ich stworzenia rozwija się na tyle dynamicznie, że na dzień dzisiejszy możemy spodziewać się niemożliwego. Bardzo często zdarza się tak, że nie mamy możliwości posiadania prawdziwego, tradycyjnego ogrodu przy naszym domu. Jest to bardzo często spowodowane zbyt małą powierzchnią działki, lub typem gruntu wokół niego, który uniemożliwia sadzenie konkretnych roślin. Dobrym rozwiązaniem tego problemu będzie dach zielony i własny ogród właśnie na dachu budynku. Oczywiście uprzednio przygotowane podłoże i wdrożone zabezpieczenia muszą być dopasowane do typu wybranego ogrodu. Starannie opracowane systemy dachów zielonych mają ułatwić nam to zadanie i sprawić, że spełnimy swoje marzenia o własnym ogrodzie. Można wybrać ogród w typie dachu zielonego ekstensywnego lub intensywnego. Który z nich będzie korzystniejszy dla nas? Jest to zależne od naszego gustu, wymagań oraz możliwości budynkowych. Zobacz, jakie są oferty.

Typ ekstensywny dachu zielonego
Można wyróżnić przynajmniej dwa główne typy tworzonych dachów zielonych tj. typ ekstensywny wyróżniający się przede wszystkim tym, że wybierane są do pokrycia dachu średniej wielkości roślinki, które są odporne na trudne warunki bytowania. Jest to roślinność o prostej budowie, nie wymagająca skomplikowanej pielęgnacji. Jest to typ dachu, który doskonale sprawdza się w przypadku projektowania pokryć dachowych altanek, garażów, czy wiat.

Typ intensywny dachu zielonego
Drugim typem pokryć dachowych zielonych będzie typ intensywny wyróżniający się z kolei tym, iż mamy pełen ogród na budynku. Możemy dosłownie przenieść to, co mamy tradycyjnie na działce właśnie na dach typu zielonego. Oczywiście taki dach wymaga odpowiedniego przygotowania i materiałów zabezpieczających. Informacje na ten temat odnajdziecie na stronie internetowej epdmmembrany.pl. Watro na nią zajrzeć.
Wybór odpowiedniego typu dachu zależy przede wszystkim od architektury budynku i jego możliwości. Bowiem nie zawsze można zdecydować się na dach zielony w typie intensywnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *